کوپ

کوپ

درباره پروژه

کوپ:

یکی از اساسی ترین کارهای  پیرایشگاه ،کوپ کردن به معنای کوتاه کردن است . کلمه کوپ ، واژه فرانسوی کوتاه کردن و هیرکات ، واژه انگلیسی به همین معنی است و در معیار ما به معنای پیراستن یعنی حذف زواید و عیوب و تأکید محاسن و زیبایی های موجود می باشد .

برای آنکه در اجرای این مهم موفق شوید راه جدیدی در دهه های گذشته ارائه گردیده که از طریق هندسه می توان با کوتاه کردن مو و فرم دادن سر و صورت مشکلات اساسی مو، صورت ، فرم دادن سر و حتی هیکل را حل نمود .

با این روش می توان به کوتاه کردن مو و فرم دادن سر و صورت ، علمی و حساب شده و همچنین با احتساب زوایای مناسب طرح ایده ال داد و در مناطق مختلف سر امکان افزایش حجم زیاد را برای مو فراهم آورد.  یعنی کاملاً می توان موهای کم پشت و تنک را تبدیل به یک خرمن مو نمود و یا موهای بی حالت و سیخ  و صاف را نیز به جهتی کشاند و باعث رضایت مشتری شد . گوش سپردن به خواسته های مشتری و استفاده از اطلاعات خود در امر پیرایش ، رمز موفقیت یک پیرایشگر می باشد .

پیرایشگاه : جای کم کردن موی سر و صورت است که امروزه آرایشگاه نامیده می شود .

کوپ از مهمترین کارهای یک پیرایشگر می باشد و باید با مهارت و دقت کافی انجام گیرد . یک پیرایشگر ماهر باید اصول کوپ را به خوبی بداند و با رعایت دقیق نکات لازم در راه جلب مشتری تلاش کند . با کوپ مناسب می توان عیوب سر وصورت را پوشاند . برای اینکه موها در حالتی که کوپ شده باقی بماند باید هر ۲ ماه یکبار چک یا مرتب شود . راز خوب و متناسب بلند شدن موها ، کوتاه کردن نوک آنها است . حتی اگر نمی خواهید موهایتان کوتاه شود چون موها در تمام سر به یک اندازه رشد نمی کنند پس از مدتی ناهماهنگ می شوند پس باید هر ۶ هفته یکبار یا هر دو ماه یکبار نوک موها را کوتاه و مرتب کنید.